Zesłanie Ducha Świętego -  31.05.2020 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
2. Zostały zniesione limity wiernych w kościołach. W związku z tym nie będziemy już transmitować Mszy św. przez internet i nie będzie w sobotę wieczorem Mszy św. z niedzieli.
3. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w niedziele i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
4. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, w Gnojnicy o godz. 16.30.
5. W miesiącu czerwcu po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. W liturgii obchodzimy wspomnienie: we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego; w środę św. Karola Lwangi; w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Bonifacego.
7. W środę kurs przedmałżeński a w czwartek spotkanie kręgu biblijnego.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 17.00. W Gnojnicy w piątek od 15.00 spowiedź i Msza św. o godz. 16.00.
9. W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych, prosimy zgłosić jeśli z różnych powodów wizyta jest nieaktualna. Można też zgłosić innych chorych ponieważ nie było możliwości spowiedzi i komunii chorych przed świętami.
10. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. tych, którzy jeszcze nie spełnili tego wymogu przykazania kościelnego, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
12. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
13. Procesja Bożego Ciała będzie w tym roku wokół kościoła, ponieważ w przestrzeni publicznej może przebywać tylko do 150 osób, a na terenie kościelnym nie ma ograniczeń liczby wiernych, są tylko zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.