XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
- poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża
- wtorek – Matki Bożej Bolesnej
- środa – św. męczenników Korneliusza i Cypriana
2. W piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII przychodzą w ramach formacji duchowej przed bierzmowaniem
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. Inicjatywa „StopLGBT” prosi o wsparcie obywatelskiego projektu ustawy, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, podczas których dochodzi do profanacji symboli religijnych oraz propaguje się związki homoseksualne i adopcję dzieci przez te związki. Podpisy można będzie można składać w przyszłą niedzielę. Do podpisu potrzebny jest Pesel.
6. Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu, z tej okazji po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.
7. Sołtys wsi Gnojnica Dolna informuje, że w najbliższą niedzielę, 20 września o godz. 18.00 w Wiejskim Centrum Kultury odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na rok 2021.
8. Trzecie rata podatku zbierana będzie od mieszkańców Gnojnicy w Wiejskim Centrum Kultury w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00-16.00.
9. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach informuje o możliwości zapisania się do lekarzy rodzinnych POZ.