IV Niedziela Zwykła - 29.01.2023r.

 

1. W najbliższy czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. W Gnojnicy o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

2. Msza św. w Gnojnicy w tym tygodniu przeniesiona będzie ze środy na czwartek w związku ze świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. W czwartek na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają książeczki. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:

- wtorek – św. Jana Bosko

- piątek - św. Błażeja – na Mszach św. poświęcenie jabłek

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00. W Gnojnicy spowiedź w piątek od 14.00 a następnie Msza św. o godz. 15.00.

7. W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych zapisanych na I soboty.

8. W sobotę na Mszy św. wieczornej młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma książeczki. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Starosta Ropczycko – Sędziszowski zachęca do skorzystania z bezpłatnego programu „Opieka wytchnieniowa” skierowanego do opiekunów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności wymagających całodobowej opieki. Program obejmuje zapewnienie opiekunom zastępstwa w sprawowaniu opieki a podopiecznym tymczasowy, całodobowy pobyt wraz z terapeutycznym wsparciem.