II Niedziela Adwentu - 5.12.2021 r.
 
1. Dzisiaj obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie w naszej parafii św. Mikołaj.
3. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00, w Gnojnicy o godz. 16.00. Od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół i kaplica w Gnojnicy, by można się pomodlić w Godzinie Łaski. W środę na Mszy św. wieczornej dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do I komunii św. otrzymają medaliki.
4. Roraty codziennie o godz. 17.00, a o 16.40 Godzinki. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. Uczcijmy w ten sposób Matkę Bożą i wypraszajmy przez jej wstawiennictwo potrzebne łaski.
5. Zachęcamy wszystkich parafian do korzystania z sakramentu pokuty, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
6. Można nabyć świece na stół wigilijny: duża 15 zł, mała 6 zł.
7. Na stolikach w kościele i kaplicy są do nabycia opłatki, ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościelnego i organisty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
8. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena czasopisma „Niedziela” wzrosła z 6 do 8 zł.
10. Burmistrz Sędziszowa zaprasza na VI Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy, które odbędą się na sędziszowskim Rynku dzisiaj od godz. 15.00.
11. W czwartek od 10.00 – 16.00, w Szkole w Gnojnicy Woli i w Domu Kultury w Gnojnicy Dolnej, będą wydawane worki na wywóz odpadów dla Mieszkańców Gnojnicy.