I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.
 
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i na powtórne przyjście Chrystusa w dniu Sądu Ostatecznego. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Po Mszy św. o godz. 9.00 próba chóru, zapraszamy dotychczasowych chórzystów i nowych chętnych, zarówno mężczyzn jak i kobiety.
3. Zachęcamy w Adwencie do abstynencji od napojów alkoholowych, można się wpisać do księgi trzeźwościowej wyłożonej na Ołtarzu Matki Bożej.
4. Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 17.00, a o 16.40 na Godzinki. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i starszych. Dzieci będą otrzymywały obrazki i będzie losowana figurka Matki Bożej.
5. W liturgii obchodzimy wspomnienie: poniedziałek - św. Franciszka Salezego, we wtorek - św. Barbary, w czwartek - św. Mikołaja, w piątek - św. Ambrożego – patrona pszczelarzy, w sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00, w Gnojnicy o godz. 15.30. Od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół i kaplica w Gnojnicy by można się pomodlić w Godzinie Łaski.
7. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny: duża 12 zł, mała 5 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.
8. W Adwencie pan kościelny dla Góry Ropczyckiej w kościele i pan organista w Gnojnicy po domach, będą rozprowadzać opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za całoroczną pracę.
9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, serdecznie zapraszam.
10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.00. W Gnojnicy spowiedź w piątek od 14.00 a następnie Msza św. o godz. 15.00. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie 18 grudnia – wtorek.
11. W czwartek będzie w naszej parafii po Mszy św. wieczornej, tak jak co roku, św. Mikołaj.
12. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
13. W kaplicy Matki Bożej można składać trwałe produkty żywnościowe, które panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozdzielą przed świętami wśród najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Można też składać dary w sklepach do koszyków z napisem „Caritas”.